Internetowy paszczur

Internetowy paszczur – zjawisko, które pojawiło się na szerszą skalę dość niedawno, gdy do internetu zaczęło się podłączać coraz więcej osób. Początkowo występowało głównie na IRC-ach. W Polsce nasiliło się szczególnie za sprawą komunikatora Gadu-Gadu. Mianem internetowego paszczura określa się osobę, najczęściej przedstawicielkę płci żeńskiej, o bardzo przeciętnej urodzie i nadzwyczaj niskim ilorazie inteligencji, która zawiedziona niepowodzeniem w realnym świecie, prześladuje użytkowników płci przeciwnej, zabierając im cenny czas i negatywnie wpływając na ich psychikę. Rozmowa najczęściej zaczyna się od SiEmKa! i Poklikash? oraz Postukasz?. Wypowiedzi internetowego paszczura najczęściej cechuje:
1. Masa błędów ortograficznych i interpunkcyjnych (wogule, na prawdę, wstawianie spacji przed każdy znak interpunkcyjny, wstawianie ogromnych ilości wykrzykników i pytajników);
2. Pisanie falą (SiEmA), albo pisze każdy wyraz z dużej litery ;
3. Zastępowanie liter/sylab fonetycznymi odpowiednikami zapożyczonymi z języków obcych (poklikash?);
4. Rutynowe i nic nie znaczące wstawki co tam?, co u ciebie?, ale nudy, tak tylko chciałam pogadać;
5. Po długim i bezsensowym męczeniu, pokazanie fotki, która szokuje rozmówcę i sprawia, że ten ma koszmary.

Warto zauważyć, że stosowanie dziwnego pisma nie zawsze oznacza głupotę piszącego (np. hax0rs slang 513M4), dlatego też, aby określić osobę jako paszczura internetowego, musi ona posiadać więcej niż jedną wyżej wymienioną cechę. Pomimo powszechnie znanego znaczenia słowa paszczur, internetowym paszczurem nie określa się brzydkich, ale inteligentnych i ciekawych osób, gdyż w medium jakim jest internet wygląd nie jest cechą priorytetową – najbardziej liczy się słowo.

źródło: nonsensopedia.wikia.com

Script logo