Dzieci neostrady

Dzieci Neostradytwój świat, cały świat. -hasło promujące

Dwie rzeczy są nieograniczone – wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności. -Albert Einstein o zachowaniu dzieci Neostrady

Dzieci Neostrady (łamany ang. Neo-kids) – nieformalna organizacja mająca na celu uprzykrzanie życia wprawnym użytkownikom Internetu, którzy znają słowo „netykieta” i się tym za każdym możliwym razem chwalą.

Nazwa

Hola, hola! Nie karm trolla!

Jest metaforą (dla niektórych może być to trudne słowo). Możesz mieć zarówno 10 (zdarza się częściej), 20 (zdarza się rzadziej), jak i 70 (zdarza się?) lat, by być dzieckiem Neostrady. Jedyne, co będzie ci potrzebne, to stałe podłączenie do Internetu, trochę chęci i spora dawka odmóżdżenia. A głupim można być w każdym wieku. Nazwa „dzieci” świetnie jednak odzwierciedla zachowanie grupy – zwykle zachowują się jak rozpieszczone bachory, którym zabrano lizaka i, na ich oczach, głośno schrupano.

„Neostrada” też jest metaforą. Choćbyś miał(a) Internet chello lub Netii, to i tak, jeśli zamiast mózgu masz kisiel, jesteś dzieckiem Neostrady. Tak, choć brzmi to paradoksalnie, dzieci Neostrady nie muszą być ani „dziećmi”, ani „Neostrady”.
Blogi i fora dyskusyjne

To główne siedliska dzieci Neostrady. Tam, jedynie za pomocą klawiatury, mogą podzielić się z innymi: swoją radosną twórczością (zwykle – nazwijmy to umownie – „poetycką”), przemyśleniami (!), nowoodkrytymi rodzajami pisma pokemoniastego, masą spamu i floodu. Spam i flood mogą też przewijać przez radosną twórczość i przemyślenia. Na blogach panuje anarchia. Na forach wandalizm nie przejdzie – w mgnieniu oka zły admin, który „nie zrozumiał intencji” nakarmi głodne dzieci Neostrady bananami. Dzieci Neo, jako kolejne (prócz inteligencji) podobieństwo do małp, bardzo banany lubią.

 

Gry

Są drugą (e tam drugą, trzecią!) po blogach i forach dyskusyjnych siedzibą dzieci Neo. Mowa o grach MMORPG, gdzie Neo-kidy występują pod pseudonimem „noob”. W grach, po nieudanym dniu w szkole, żebrzą o „golda” i „itemsy”, spamują czaty i wyzywają game masterów. Tak zwani amerykańscy naukowcy udowodnili, że około 50% czynności wykonanych po wykrzyczeniu: „hura, mam Internet!” to instalacja Tibii.

 

Ciekawostki

• Dzieci Neo cechują: chamstwo, prostactwo, wysoka odporność na pouczenia i upomnienia.
• Szanujące się dziecko Neostrady to poliglota: zna język pokemoniasty i podstawy hakerskiego. Trudności sprawia polski.
• Dzieci Neostrady uwielbiają fantastykę, a ich ulubione postacie to trolle.
• Wieczne Neo-dzieci po roku użytkowania Internetu potrafią zapytać: „a do czego służy to całe Google?”.
• Ulubionym windowsowym narzędziem neo-dzieci jest tablica znaków.
• Dzieci Neo zakochane są w syntezatorze mowy IVONA, za pomocą którego okupują YouTube masą filmików otagowanych „śmieszne” i z tagiem tym, niestety, nie związanych.

źródło: nonsensopedia.wikia.com

 

 

Script logo